K + S KALİ

Merkezi Frauenkappelen'de bulunan Kali AG, 1948 yılında kurulmuş ve bir K + S Grubu şirketidir. Ana faaliyet konusu İsviçre ve Lihtenştayn'da gübre ve endüstriyel hammadde pazarlamaktır ve 2012 yılından bu yana şirket K + S KALI GmbH'yi Avusturya olarak faaliyet göstermektedir. K + S KALI GmbH ürün yelpazesinin yanı sıra Kali AG'nin sunduğu ürün yelpazesinde çok çeşitli PK ve NPK gübreleri bulunmaktadır.

Kassel merkezli K + S KALI GmbH, Almanya'daki altı madeninden potasyum, magnezyum ve kükürt içeren ham tuzları çıkarıyor. Bunlar, birçok farklı teknik, endüstriyel ve farmasötik uygulama için çok çeşitli gübre spesiyaliteleri ve ön ürünler üretmek için kullanılır. K + S KALI GmbH, dünyanın önde gelen potas ve magnezyum ürünleri tedarikçilerinden biridir.

EFORGANİK, K + S KALİ ile Türkiye’de üreticilerimize en kaliteli ve sonuç odaklı ürünleri ulaştırabilmek adına iş birliğine devam etmektedir. Sürdürülebilirlik için çalışıyoruz çünkü faaliyet gösterdiğimiz bölgelerin insanlara, çevreye, topluluklara ve ekonomiye karşı sorumluluklarımıza derinden bağlıyız.